אם אתם אוהבי תה, רוב הסיכויים שלא נחדש לכם שום דבר במאמר הזה, אבל אם כבר הגעתם לכאן, בואו נדבר על אחד מסוגי התה האהובים על אניני הטעם – פו-אר (Pu-Erh), הידוע בטעמו העשיר וסגולותיו הבריאותיות עוד מימי האימפריה הסינית העתיקה לפני 7000 שנה.

במקור פו-אר מגיע ממחוז יונאן (Yunnan) של סין, שם גדלים עצי התה עם העלים הגדולים (Dayeh). תה פו-אר שיחק תפקיד חשוב בסחר בין המדינות האסייתיות והוא קרוי על שמה של העיר, שם היה ניתן לרכוש אותו (העיר פו-אר).

הנה עוד כמה דברים שחשוב לדעת על תה פו-אר:

  • בדיוק כמו התה השחור, התה הלבן והתה הירוק, תה פו-אר מיוצר מעלי הצמח בשם Camellia sinensis. מה שמייחד את פו-אר זה תהליך התסיסה הארוך שעוברים העלים. אחרי התסיסה, העלים עוברים ליישון למשך שנים או אפילו עשורים. פעמים רבות התסיסה והיישון המשיכו גם כשהתה היה בדרך מנקדות המכירה לנקודת היעד. היישון והתסיסה מעניקים לו את צבעו העמוק.
  • טוענים שדווקא בזכות התסיסה והעישון מקבל תה פו-אר את סגולותיו המופלאות: משפר את התפקוד של מערכת לב-ריאה וכלי דם ומוריד את רמת הכולסטרול הרע בדם. כמו כן, אומרים ששתיית תה פו-אר באופן קבוע מעודדת ירידה במשקל, משפרת ראייה, ממריצה את זרימת הדם ואפילו מקלה על החמרמורת (הנגאובר). למען האמת, ההסבר במקרה זה מאד פשוט: תהליך התסיסה גורם לייצור פרוביוטיקה, חיידקי מעיים שמסייעים למערכת העיכול.
  • לתה פו-אר באיכות טובה יש ארומה עשירה ועמוקה, עם תווי אדמה או פטריות. הוא מאד אהוב גם על אוהבי הקפה. ניתן לשתות אותו בין הארוחות או לשלב עם קינוחים. למעשה, אם אתם מרגישים שאכלתם יותר מדי, שתו תה פו-אר, זה יקל על מערכת העיכול העמוסה.
  • מעבדות מחקר ברחבי העולם עובדות כדי להעמיק את הידע ואת ההנה לגבי תכונותיו הנוספות של תה פו-אר. משל, באחד המחקרים על בעלי חיים התברר שהתה המותסס נחשב לנוגד-חמצון עוצמתי, מסוגל לווסת את רמות הסוכר בדם (גורם מפתח בטיפול במחלת הסוכרת), לשמור על משקל תקין ואפילו להילחם בסרטן.
  • מחקר אחר שנעשה על אנשים, בדק את השפעת הפו-אר על הירידה במשקל. אנשים עם משקל עודף שצרכו במשך 12 שבועות 3 פעמים ביום 333 מ"ג של תמצית תה פו-אר, הצליחו להשיל יותר קילוגרמים, לשפר את אינדקס מסת הגוף ולהצר את ההיקפים בהשוואה לקבוצת הביקורת.
  • תה פו-אר מכיל כמות משמעותית של קפאין ולכן, במיוחד אם אתם סובלים מתקשים להירדם, הקפידו לא לשתות תה פו-אר לפני שינה.

תמצית גרינטי תה שחור פו-אר ולימון

תמצית הפו-אר נולדה בגל הראשון של הקורונה, כשחיפשנו טעם לאנשים שאוהבים את טעמו המקורי, העמוק והייחודי של התה השחור. זו בדיוק הסיבה שהפו-אר שלנו מגיע עד אליכם בצורה של תמצית תה שחור ולימון, מרווה הצמא ומחדד את כל החושים. אנחנו ממליצים מאד להגיש אותו עם סודה, קרח וכמה פלחי לימון לרעננות.

אנחנו ממליצים לשתות את הפו-אר עם סודה, והרבה לימון.

אז איך מכינים?

ממש פשוט. מוזגים לכוס סטנדרטית 30 מ"ל תמצית גרינטי, ואז מוסיפים ומערבבים 210 מ"ל מים קרים (עם קרח), מים חמים או סודה.

לרכישת גרינטי תה שחור פו-אר ולימון לחצו כאן